wtorek, 3 kwietnia 2012

Tutorial - papierowe żonkile


Dla odmiany pokażę wam jak zrobić papierowe żonkile, ślicznie wyglądające na wiosennych kartkach.Sposób nie jest wymyślony przeze mnie, gdzieś w internecie widziałam jak zrobić takie kwiatki, przetestowałam, proces sfotografowałam i zrobiłam pokaz na zajęciach rękodzieła .
Podszkoliłam się botanicznie, jakie są kolory(zdziwilibyście się -  sprawdźcie u wujka Google), ilość i kształt płatków, rodzaj "trąbek" żonkili i narcyzów. W skrócie wszystkie wersje są dopuszczalne (białe, żółte, pomarańczowe i mieszane między sobą w różnych konfiguracjach, jak nie przymierzając w amerykańskich tasiemcach każdy-z-każdym).
Papier kolorowy, jak do drukarek, klej biurowy (np. Magic), nożyczki, coś do ugniatania (dłutko kulkowe lub coś z zaokrągloną końcówką), podkładką może być podkładka pod myszkę.
i do dzieła:


Z bladożółtego lub żółtego papieru wycinamy 6 płatków długości ok. 2 cm i kółeczko o średnicy 1 - 1,5 cm.

 Brzegiem nożyczek lub drutem do dziergania lub bokiem nożyczek na miękkim podłożu (gruby filc, podkładka pod myszkę) rysujemy-wygniatamy podłużne kreski wzdłuż płatków - układają się potem naturalniej

 Kółeczko możemy wystrzępić "zębatymi" nożyczkami, następni  nacinamy je do połowy i kręcąc dłutkiem( łyżeczką lub zaokrąglonym końcem pióra, długopisu itp.) formujemy "tubkę". Podklejamy, żeby się trzymała.
 Na drugim kółeczku dajemy kropę kleju (Magic trzyma świetnie) i przyklejamy płatki. Najwygodniej po trzy, lekko ugniatając na środku, żeby ładnie ułożyły się płatki.

 Po dokładnym wyschnięciu można płatki lekko powykręcać posługując się obserwacją z natury, bo bardzo różnie bywają powyginane płatki

 Na kolejnej kropli kleju mocujemy "tubkę"-trąbkę. Wcześniej można jej podbarwić brzegi.

 Można jeszcze dodać zrolowane na igle (lub narzędziu do quillingu) kępkę pręcików (czy co to tam jest w środku)

Listki wycinamy z zielonego papieru, lekko zwężamy i zaokrąglamy końcówki, paznokciem przeciągamy wzdłuż, żeby się naturalnie ułożyły. jeden listek formujemy w łodyżkę i przyklejamy na nim kwiatka.

Et voilà!

3 komentarze:

  1. Jakie piękne :) Spróbuję stworzyć takie cudeńka :p Super blog ;)
    Zapraszam do mnie :
    http://muzykaismylive.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń