sobota, 30 czerwca 2012

Mandylion

W klimacie głębokiego spokoju - kontemplacja Oblicza:


deska lipowa, tempera jajeczna, złoto płatkowe

piątek, 29 czerwca 2012

Hodigitra


czyli "Wskazująca Drogę"
deska lipowa 30 x 42 cm, tempera jajeczna, złoto płatkowe

nawet w ciemnym pomieszczeniu, bez oświetlenia, złote tło pięknie zbiera światło


środa, 27 czerwca 2012

Wystawa dekupażu i rękodziełaZbliża się zakończenie pracowitego roku nauk wszelakich, od przedszkolaków do studentów, przez nauki popychające świat do przodu i te zajmujące się tylko przemijającym pięknem.
Właśnie tę lżejszą formę nauk (rękodzieło i decoupage) podsumowałam wystawą prac moich kursantek. W ciągu tego roku udało mi się z powodzeniem (co widać na załączonych obrazkach) przekazać wiedzę na temat różnych form rękodzieła (patrz blog: Pracowni Rękodzieła) i techniki dekupażu.
Na wystawie można było obejrzeć prace od podstaw dekupażu /technika serwetkowa/, przez przecierki /shabby-chic/, spękania /jedno- i dwuskładnikowe/, świece, tkaniny, blejtramy, szkło, szablony, pasty strukturalne i dekupaż trójwymiarowy, aż po złocenia i ikony.
A także ciekawostki (np. przerobione na obraz na płótnie pamiątkowe zdjęcie ślubne rodziców, drzewo oliwkowe na wygiętej korze, manekin z frywolitkowym naszyjnikiem, cudeńka ze skorupkami jaj, brokatowe bombki choinkowe, ciekawe szkatułki i wiele innych różności)
A oprócz tego filce (na mokro, na sucho i z arkusza), biżuteria z haftu sutaszowego, kwiaty w różnych technikach i z różnych materiałów, patynowane figurki, ozdobne świece, scrappowo-papierowe cuda i różne inne różności i rozmaitości, czyli miscellaneous.

Kto był  to bomba, kto nie widział  ten trąba:)

Kto nie widział, może zobaczyć galerię zdjęć
Zapraszam!