środa, 2 stycznia 2013

Recyklingujemy czyli biżuteria na karnawał 
  Po sylwestrze zostały na pewno plastikowe butelki po napojach. A karnawał dopiero się zaczyna. Na brylantowe kolie nie mamy co liczyć. Możemy liczyć tylko na siebie. Zbieramy więc butelki plastikowe, puszki zostawiając dla  kolegów-ekologów. Tniemy je na odpowiednie kawałki i kształty. Włączamy ekologiczne oświetlenie, czyli świeczkę, i nadtapiamy brzegi, delikatnie formując kształty. Rozgrzaną igłą (szpilką, gwoździkiem) wytapiamy dziurkę. Bezbarwny plastik możemy pomalować markerem (spirytusowym) lub farbką witrażową.
Bardziej zaawansowani technologicznie mogą użyć np. lutownicy (przykłady będą w kolejnym poście).

Obwieszone taką biżuterią zadamy szyku na balu ekologów, wielbicieli matki natury, mocno zielonych, lekko pomarańczowych i innych alternatywnych.

I idziemy tańczyć dla niego...
:)


W Pracowni Rękodzieła moje kursantki zrobiły takie cudeńka

wtorek, 1 stycznia 2013

Noworocznie

W pierwszym poście w tym Nowym Roku zapraszam na wirtualny spacer po krakowskim rynku (znalezione w sieci fotografie ze świątecznymi iluminacjami polskich miast zachwyciły mnie i koniecznie chciałam się tym podzielić).

A noworocznie życzę Wam masę zachwytów przez cały rok, inspirujących widoków, wspaniałych pomysłów i czasu na realizację wszystkich twórczych zamierzeń.

 
 fot. Damian Klamka/East News